S trampolínami je to jako s automobily. Jestliže se rozhodnete pro jejich zakoupení, musíte včas přemýšlet nad tím, jak a kde zajistit odborný servis a náhradní díly. Trampolíny jsou dynamicky namáhané nářadí a i přesto, že je konstrukce robustní, a je tomuto účelu výborně přizpůsobena, časem se může některý z dílů poškodit, anebo předčasně ukončit svou životnost. Nemá smysl kvůli několika prasklým pružinám kupovat celý nový výrobek.
Nejčastěji dokupované náhradní díly a příslušenství
Kotvící prvky – nářadí můžete buď pokládat volně na měkkou podložku, nejlépe na trávník, anebo jej zabezpečit kotevními prvky. Zpravidla jde o dva ocelové nerezové pruty s očkem, které se pomocí pravotočivého závitu upevňují do zpevněného podkladu. Očkem se provlékají kotevní textilní popruhy, které konstrukci přidržují a brání převržení. Jednoduše je upevníte i bez ručního nářadí.
Náhradní pružiny – většinou bývají univerzální a lze jimi vybavit i modely od jiného výrobce, ovšem nelze na tuto vlastnost spoléhat vždy. Tuto informaci si raději ověřte. Vyrábí se z kvalitní pozinkované oceli tř. 13, odolávají vlhkosti a dešti a mohou být vystaveny i delší dobu působení mrazu. K jejich nasazení je zapotřebí speciální napínák.
Kryt pružin – obvodový věnec pružin musí být bezpodmínečně potažen krytem z PVC – ten brání dopadu chodidla do těchto míst a tím pádem zamezuje nepříjemnému úrazu po zaklínění nohy mezi pružinami. Kryt musí odolávat UV záření a působení dešťových srážek. Je však velmi namáhanou součástí a může se stát, že se při častých dopadech poškodí. Měl by být jako součást základních náhradních dílů na trampolínu dobře dostupný.
Ochranná síť – základní vybavení bránící pádu z trampolíny na zemský povrch je vyrobeno ze syntetické tkaniny, která se rovněž může poškodit častým namáháním. Velmi ovšem záleží na kvalitě zpracování jednotlivých vláken a na použitém materiálu.